Connect with us

Здоров’я

Колоти чи не колоти: міфи про ботокс

luchanka

Опубліковано

а саме

Про ін’єкції препаратів на основі нейротоксинів є чимало легенд та міфів. Чи насправді такий небезпечний «ботокс» як його малюють? прокоментувати найпопулярніші здогадки про цю речовину погодився експерт з ін’єкцій, лікар-дерматокосметолог Андрій Ваганов-Дашков

Про це пише український Vogue.

«БОТОКС» АТРОФУЄ М’ЯЗИ

З рухливими мімічними м’язами, активність яких і блокують за допомогою нейротоксину, нічого страшного від ін’єкцій не відбувається. Вони майже повністю відновлюються, коли дія нейротоксину закінчується (це може статися через три місяці і через рік – все залежить від неврологічних особливостей пацієнта і від дози препарату).

Що стосується великих, потужних скелетних м’язів, тут все трохи інакше. Ін’єкції в жувальний м’яз masseter, який починається від виличної дуги і кріпиться до зовнішнього кута нижньої щелепи, призводять до часткового його зменшення, атрофії. І цей ефект лікарі використовують на благо, якщо пацієнт із широким, «азіатським» обличчям хоче звузити його овал.

ПОСТІЙНІ ДОЗИ ТОКСИНУ НЕБЕЗПЕЧНІ

Поширена думка про те, що якщо постійно вводити в організм отруту, можна отримати непередбачувані наслідки. Поспішаю розвіяти цей міф: ботокс і його «однокласники» – найбільш вивчені ін’єкційні препарати в світі. В Україні зареєстровано чотири токсини різних виробників: Америка, Франція, Німеччина і Південна Корея. Всі вони дуже високої якості, приблизно однакові за своєю дією, прекрасно вивчені. Зараз стоїть питання про те, щоб розширити застосування нейротоксинів в медичній практиці. Так, кривошию і блефороспазм ними лікують вже давно. Гіпергідроз, вугрова хвороба, розацеа – з усіма цими проблемами здатні впоратися нейротоксини. Зараз практикують лікування чоловічої алопеції токсином. Він пригнічує 5-альфа редуктазу, за рахунок чого волосся починає рости. У Кореї ним лікують сколіотичну хворобу. Ринок препаратів продовжує розширюватися разом з областю їхнього застосування. До речі, з минулої весни дозволили вводити нейротоксини вагітним і тим, хто годує немовля.

«БОТОКС» ВИКЛИКАЄ ЗВИКАННЯ

Звикання, або, висловлюючись медичною мовою, резистентність до препаратів може виникнути тільки в одному випадку – коли люди постійно і безперервно мікродозами вводять препарат. Все-таки нейротоксин – це отрута, і організм може виробити до нього опірність. Але якщо робити ін’єкції за графіком, не частіше, ніж раз на півроку, то нейротоксини звикання не викличуть. У мене є пацієнти, які вже 10 років роблять ін’єкції, і ніякого звикання у них не сталося. Власне, я сам колю ботокс з 30. Зараз мені 42, я перейшов на меншу дозу, і колю всього раз на рік. І все в порядку.

ТИМ, ХТО РОБИВ ІН’ЄКЦІЇ, ЗАГРОЖУЄ БОТУЛІЗМ

Є поширений міф про те, що тим, хто робив ін’єкції нейротоксинів, потім особливо небезпечно захворіти на ботулізм – мовляв, тоді протиотрута не подіє. Але правда зовсім в іншому. Якщо людина перехворіла на ботулізм, то ін’єкції не спрацюють. І ніяк не навпаки.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ НЕБЕЗПЕЧНЕ

Це, звичайно, в цілому правда. Але давайте розставимо акценти. Для того, щоб нейротоксини нашкодили, потрібна гігантська доза. Щоб вбити препаратом мишу, треба ввести їй близько 30-40 флаконів. П’ятирічним дітям вводять по два флакони, щоб лікувати ДЦП. Токсичного навантаження на організм не відбувається. В середньому монодоза нейротоксину для однієї людини – 50 одиниць, або один флакон.

«БОТОКС» ВЖЕ НЕ ТОЙ

Багато хто радісно поширює міф про те, що виробники подбали про пацієнтів і стали випускати «розведені» версії своїх препаратів зі слабкою концентрацією. Мовляв, тепер просто неможливо заблокувати міміку, яким би недосвідченим не був лікар. На жаль, від лікаря залежить як і раніше багато. Хоча би тому, що концентрація препаратів не змінилася, просто з’являються нові техніки введення. Саме від них залежить, наскільки живою і природною залишиться міміка. До речі, не всім потрібно зберігати жвавість: політики просять «Frozen», повністю знерухомлене обличчя, щоб приховати емоції.

ІН’ЄКЦІЇ МОЖЕ РОБИТИ КОСМЕТОЛОГ

Безумовно, ін’єкції нейротоксинів стали звичними, як чистка обличчя. І багато хто впевнений: немає сенсу перестраховуватися – можна звертатися до косметолога. Все-таки ні. Краще довірити ін’єкції дерматологові або пластичному хірургові. Хоча би тому, що лікарі здатні зібрати і оцінити анамнез, виявити протипоказання і так далі. Якщо ін’єкції потрібні для лікування головного болю, напруги, то з таким запитом треба йти до невропатолога. Ну і не можна забувати, що нейротоксини – це отрута, хоч і в мікродозах, і треба розуміти, куди і скільки колоти. Постійно змінюються дозування, техніки і точки введення. Зараз ми колемо зовсім інакше, ніж, наприклад, 10 років тому, застосовуємо авторські методики різних лікарів. Наприклад, якщо колоти м’яз фронталіс в техніці мікроін’єкцій (більше проколів, менше дозування), препарат розподілиться краще, і міміка залишиться природною, просто стане менш активною.

«БОТОКС» ПРИБЕРЕ ОДНІ ЗМОРШКИ, АЛЕ ВИКЛИЧЕ ІНШІ

Компенсаторна міміка в будь-якому випадку виникне, просто буде не такою активною. Дія ін’єкцій нейротоксину направлена на те, щоб відучити людину від певних гримас, позбавити від звички кривитися – наприклад, супити брови. Це дасть м’язам «відпочити» і дозволить знайти новий мімічний патерн, без надмірних гримас.

Але треба знати, що існує і компенсаторне напруження м’язів, яке виникає поза всяким зв’язком з ін’єкціями. У тих, хто неправильно качає прес і намагається «дотиснути» його, включаючи все тіло, часто перенапружується platysma- підшкірний м’яз, що починається в районі ребер і закінчується в районі щелепи. З розвитком платизми з’являються тяжі, псується овал обличчя, сповзають куточки губ, а область під підборіддям виглядає масивною. До речі, ін’єкціями можна повернути підборіддю красиві обриси.

 

Продовжити читати
Advertisement

Здоров’я

Тим, хто наважився на безглютенову дієту

slavasavosh

Опубліковано

а саме

Автор

Безглютенова дієта набирає популярності. Наприклад, в 2015 році у США люди витратили близько 4 мільярдів доларів на безглютенові продукти. Це в рази перевищує кількість людей, яким діагностовано целіакію чи алергію на глютен.

Аргументи такі, що глютен, буцімто, відкладається на стінках кишківника та погіршує його роботу, бо не розчиняється у воді, на безглютеновій дієті худнуть або просто почуваються добре і здоровіше.

Потрібно дізнатися більше про глютен, пише очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, а недавно писали і ми.

Глютен або клейковина – запасний білок.

Він міститься в зернах злаків, як-от, пшениці, ячменю, жита та всіх похідних продуктах, включно з булочками, батонами та пивом. Також глютен додають до ковбасних виробів, молочних продуктів, різних соусів (кетчупу та майонезу). Він надає цим продуктам густоти та в’язкості, тримає вологу та в деяких випадках не дає засохнути.

Глютен безпечний для більшості людей і добре засвоюється організмом. Якщо його купити окремо і просто з‘їсти, це не зашкодить 99% людей.

Але є 1% людей на планеті, яким їсти глютен справді дуже небезпечно. Це пов’язано з аутоімунною хворобою, яка зветься глютенова ентеропатія або целіакія.

Коли люди з діагнозом целіакії їдять глютен, їхня імунна система створює антитіла, які зокрема пошкоджують стінки кишківника. Це порушує всмоктування поживних речовин організмом.Як наслідок, людина не доотримує життєво необхідні елементи – залізо, фолієву кислоту, тощо. Людям з целіакією протипоказані навіть 150 міліграмів глютену.

Діагностувати целіакію можна лише аналізом крові на антитіла та біопсією.

Якщо діагноз підтвердиться, то тільки тоді можна “сідати” на безглютенову дієту.

В усіх інших випадках повністю відмовлятися від продуктів з глютеном та переходити їх замінники не лише не варто, але й шкідливо.

По-перше, люди, які відмовляються від всіх продуктів з глютеном, забирають у себе можливість їсти цільнозернові злаки – ті, що містять висівки з пшениці, вівса, ячменю, жита.

Вони забезпечують наш організм клітковиною, важливими вітамінами та поживними речовинами, як залізо, кальцій та білок.

По-друге, не існує науково-обґрунтованих досліджень, які підтверджують, що безглютенові продукти є корисними або ж допомагають втратити вагу людям без целіакії.

Адже глютен у безглютенових продуктах зазвичай замінюють вже справді шкідливим жиром і цукром.

У світі виробники безглютенових продуктів успішно використовують поширені міфи про глютен, щоб підвищити продажі.

Продовжити читати

Мода та Стиль

Зірка з “Усі жінки відьми” показала, як годує свою дитину

slavasavosh

Опубліковано

а саме

Автор

Голлівудські акторки та моделі діляться світлинами, на яких годують грудьми дітей. Також такі фото прикрашають обкладинки глянцевих журналів.

Так пропагують життєву необхідність і користь для дитини. Своє селфі запостила Аліса Мілано, відома за роллю фібі у серіалі про чародійок.

До 7 серпня триває Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Його проводять з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Акцію започаткували 1990 року після Інночетійської декларації ВООЗ і ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону, заохочення й підтримку грудного вигодовування.

Грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, безпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі).

Позитиви маминого молока

  • завжди стерильно чисте, потрібної температури;
  • містить антитіла, підвищує імунітет;
  • змінює склад залежно від віку дитини й часу доби, тому малюк завжди отримує саме те, що йому треба;
  • містить кальцій, що легко засвоюється;
  • зменшує ризик появи карієсу;
  • покращує настрій завдяки вмісту ендорфінів, заспокоює малюка;

Багато жінок набирають зайву вагу під час вагітності, і дуже переживають з приводу недостатнього зниження ваги після пологів. Грудне вигодовування потребує значної кількості енергії. Зайва вага матері починає зазвичай «танути» без жодних зусиль до дев’ятого – одинадцятого місяця життя дитини, якщо вона продовжує годувати його грудьми.

Для мам природний спосіб вигодовування не менш необхідний. У нього безліч переваг: починаючи зі швидшого відновлення у післяпологовий період і закінчуючи профілактикою раку грудей та економією сімейного бюджету.

 

У Німеччині, за статистикою, середня тривалість грудного вигодовування – 6,9 місяця. До 9 місяців годують грудьми 21% жінок, до року – 9%, до 2-х років – менше від 1%.

У Швеції до грудного вигодовування ставляться позитивно або нейтрально. Тут вважають, що грудне вигодовування немовляти – це вибір матері. Годують грудьми переважно до 1 року.

В Австралії, згідно з офіційною статистикою, 83% дітей у віці 1 місяць отримують грудне молоко (перебувають винятково на грудному або на змішаному вигодовуванні); 30% дітей отримують грудне молоко до 1-го року; і 5% матерів годують дітей до 2-х років.

У Франції, Греції, Португалії та Італії грудне вигодовування мало розповсюджене. Частою причиною цього є маленька відпустка з догляду за дитиною (до 4 місяців), агресивні реклами сумішей та суспільна прийнятність штучного вигодовування.

Продовжити читати

Здоров’я

Як змінюється жіночий голос після пологів

slavasavosh

Опубліковано

а саме

Автор

Вчені зібрали записи голосів піддослідних і виявили, що після народження дитини голос жінки стає нижче на півтора-два тони, пише Sciencedirect.

У жінок голос стає на три-чотири півтони нижче під час клімаксу, а протягом репродуктивного періоду злегка підвищується в період овуляції. Попередні дослідження навіть показали, що в цей час, коли зачаття найімовірніше, голос жінки подобається чоловікам більше.

Дослідники з університету Сассекса припустили, що гормональні зміни під час вагітності теж змінюють голос. З’ясувалося, що голос жінки стає трохи нижче після перших пологів і залишається низьким протягом першого року життя дитини, а потім повертається до норми.

Про те, що народження дитини впливає на голос, було відомо з розповідей матерів: так, співачка Адель стверджує, що тембр її голосу змінився після пологів у 2012 році, і тільки через п’ять років почав ставати таким же, як до вагітності.

Попередні роботи на цю тему обмежувалися виміром висоти голосу однієї і тієї ж жінки на різних стадіях вагітності. Або ж порівнювали вокальні характеристики різних груп жінок – вагітних і не вагітних; цього було недостатньо для того, щоб виявити невеликі індивідуальні коливання тембру; до того ж вимірювання в попередніх дослідженнях проводилися тільки до пологів.

Для нового дослідження вчені зібрали величезний архів – 600 аудіозаписів голосів сорока жінок, 20 з яких народжували хоча б один раз і 20 тих, хто не народжуваув жодного разу.

Для кожної учасниці дослідження зібрали архів інтерв’ю і записів співу, даних протягом п’яти років, під час і протягом п’яти років після вагітності. Потім зібрану базу даних проаналізували за допомогою програми для аналізу аудіозаписів Praat.

Вчені виявили, що відразу після пологів середній і найнижчий тон стає нижчим в середньому на 14 герц (1,3 півтони); крім того, найвища нота, яку може взяти жінка, стає нижче на 44 Гц (2,2 півтони); ці зміни зберігаються протягом приблизно 12 місяців, після чого голос повертається до показників до вагітності.

У контрольній групі, що складалася з жінок, які ніколи не мали дітей, таких коливань не виявилося.

Вчені не знають, яким є механізм зниження голосу після вагітності, проте припускають, що це явище пояснюється зміною концентрації в крові гормонів тестостерону, естрогену і прогестерону; цими ж флуктуаціями пояснюється зміна голосу протягом менструального циклу.

Можливо також, що зміни в роботі відділів мозку, що відповідають за моторні і сенсорні функції, побічно впливають на рухи гортані – і, відповідно, на голос.

Продовжити читати
Advertisement

В тренді