Connect with us

Здоров’я

Заробити і не загнутися: поради офісним працівникам

Опубліковано

а саме

Soulpost

Сучасні реалії все менше вимагають від людини активного руху, особливо це стосується роботи, адже, здебільшого, люди працюють в офісах за комп’ютерами і цілий день проводять практично нерухомо.

Як це може вплинути на здоров’я та як запобігти «офісним» хворобам, читайте у публікації «Лучанки».

Не секрет, що тривала сидяча робота не найкраще впливає на людський організм, з часом починають страждати спина, судини, репродуктивні органи, зір, працівник може набрати зайву вагу, відбувається погіршення пам’яті, а життєвий тонус помітно знижується.

БІЛЬ У СПИНІ

Усі офісні працівники страждають від пекучого болю у шиї та спині. Якщо ви протягом дня просиділи нахилені перед комп’ютером у не надто зручному кріслі, тоді у мозку порушується кровопостачання, що, своєю чергою, призводить до виникнення головного болю, втоми та проблем з тиском.

Ще однією серйозною загрозою є грижа, яка може з’явитися в поперечному, шийному або грудному відділі хребта. За дослідженнями неврологів, біль у спині може свідчити про грижу дисків лише у 5% випадків, однак найчастіше неприємні відчуття в спині – це наслідок перенапруги м’язів або зв’язок, викликаної надмірним навантаженням.

Панацея для при подібних проблемах – це, звісно, ж фізичні навантаження, однак, якщо ваша робота вимагає постійного сидіння за комп’ютером, то під час робочого дня особливо не порухаєшся, та все ж при кожній можливості лікарі радять вставати та проходитися, розминати м’язи, а обідню перерву використовувати не лише для прийому їжі, а й для прогулянки на свіжому повітрі. Після роботи можна відвідувати спортзал або тренуватися на відкритому майданчику в теплу пору року.

РОЗМИНКА В ОФІСІ

Для того, щоб розслабити м’язи шиї та запобігти їхньому перенапруженню, а як наслідок – головному болю, необхідно виконати нескладну розминку, яка займе лише кілька хвилин. Її можна виконувати як сидячи, так і стоячи.

Голова та шия

 1. Закиньте голову назад і по волі підіймайте її вверх, дістаючи підборіддям якомога ближче до грудей. Повторіть вправу 5 разів.
 2. Тепер зробіть схожу вправу, але вже з нахилами голови вліво-вправо. Опускайте голову якомога нижче, так, щоб вуха торкалися до плеча. Зробіть це 5 разів.
 3. З вихідного положення покрутіть головою вліво, наче заглядаючи за ліве плече. Поверніться на вихідну позицію. Тепер повторіть це але з поворотом голови направо. Зробіть 5 таких підходів.
 4. Виконайте кругові рухи головою спочатку в праву, а потім у ліву сторону. Знову ж таки повторіть вправу 5 разів.
 5. Сидячи рівно в кріслі, потягніться верхівкою голови вверх вподовж 5-ти секунд.

Плечі та руки

 1. Щоб розім’яти руки, опустіть їх вниз, розслабте та потрусіть кистями протягом 5-ти секунд.
 2. Стисніть пальці в кулаки, а потім енергійно розтисніть їх. Повторіть це 5-7 разів.
 3. Піднімайте кисті рук вперед-назад протягом 5-7 разів.
 4. Сидячи кріслі, підніміть руки вверх і потягніться, опустіть руки і розслабтеся. Повторіть вправу 3 рази.
 5. Сидячи в кріслі зведіть плечі круговим рухом вперед,а потім так само розведіть назад. Повторіть вправу 5-7 разів.

Окрім спини офісна робота погано також впливає і на ноги, особливо, якщо ви звикли закидати одну ногу на іншу. Така, здавалося б, невинна звичка може обернутися вам у майбутньому варикозом.

 

Якщо ваша робота вимагає постійного сидіння за комп’ютером, то під час робочого дня особливо не порухаєшся, та все ж при кожній можливості лікарі радять вставати та проходитися, розминати м’язи, а обідню перерву використовувати не лише для прийому їжі, а й для прогулянки на свіжому повітрі.

 

Ноги                                                       

 1. Цю вправу бажано виконувати босоніж. Поставте ноги паралельно одна одній, зробіть легке перекочування з п’яток на носки. Поверніться у вихідне положення. Підіймайте носки максимально високо, не відриваючи п’яток від підлоги. Повторіть вправу 5-7 разів.
 2. Сидячи на стільці, вхопіться за нього руками та підіймайте випрямлені ноги над підлогою максимально високо. Поверніться у вихідне положення. 5-7 разів повторюйте вправу.
 3. Вихідне положення те ж саме. Однак тепер підняті ноги розводьте в сторони, як ножиці. Виконайте вправу 5-7 разів.

ОЧІ НЕ ВИННІ

Постійна робота з комп’ютером шкодить очам, зокрема, вони можуть почервоніти, боліти чи пекти  протягом дня. Ви можете відчувати сухість в очах. Все це відбувається через зменшення частоти моргання та недостатню вологість повітря в приміщенні. Щоб позбутися цих симптомів, потрібно намагатися якомога частіше моргати, та робити невеликі перерви, щоб дати очам можливість перепочити, зокрема, 10 хвилин з закритими очима після години роботи за монітором, допоможуть зняти напругу.

Розминка для очей

 1. Ще одна порада для попередження астенопії (зорової втоми, – ред.) – масаж. Робити його слід круговими рухами очей спочатку за часовою стрілкою, а потім проти.
 2. Протягом 3-ьох хвилин по черзі дивіться на предмети, які знаходяться далеко, згодом поступово переводьте свій погляд на ті, які лежать просто перед вами.
 3. Подивіться вверх, вниз вправо, вліво спочатку 5 разів з відкритими очима, а згодом 5 разів повторіть цю ж вправу з заплющеними очима.
 4. Проведіть очима уявну вісімку – рухаючи зіницями з верхнього лівого кутка у правий нижній, а з верхнього правого – у нижній лівий.
 5. Покліпайте безперестанку 2 хвилини.
 6. М’яко та легко помасажуйте мочками пальців закриті повіки.

 

Постійна робота з комп’ютером шкодить очам, зокрема, вони можуть почервоніти, боліти чи пекти  протягом дня.

 

Окрім того не забувайте, що дуже важливим фактором є освітлення в офісі. Ніколи не лінуйтеся ввімкнути світло або збільшити його яскравість, адже контраст яскравого монітора зі слабким освітленням в кімнаті шкідливо впливає на очі. Встановіть програму автоматичної яскравості монітору комп’ютера чи ноутбука, яка буде самостійно регулюватися залежно від зовнішніх умов освітлення.

Також для додаткового захисту зору можна придбати в оптиці спеціальні комп’ютерні окуляри, які блокують голубий колір, що у великій кількості випромінює комп’ютер. Адже потрапляючи на сітківку ока, він пригнічує інші кольори і погіршує різкість зору.  Однак, такі окуляри слід обирати з урахуванням часу, який ви зазвичай проводите за комп’ютером, адже є різні моделі таких окулярів, одні з них мають короткостроковий ефект, інші ж здатні захищати очі практично цілодобово. Обов’язково попередньо пройдіть обстеження у офтальмолога, адже лінзи комп’ютерних окулярів можуть бути з діоптріями, якщо у вас вже є проблеми з зором, і зможуть його ще й скорегувати.

СУХОМ’ЯТКА

Кому як не офісним працівникам відомі усі симптоми хвороб травної системи? На жаль, часто гастрит є невід’ємним атрибутом офісного життя. Стрес, нерегулярне та нездорове харчування, часті перекуси на ходу, алкоголь та цигарки провокують виникнення запалення слизової шлунку.

Якщо ви вже захворіли, то насамперед потрібно відвідати лікаря-гастроентеролога, пройти обстеження та чітко дотримуватися його рекомендацій. До того ж важливо серйозно поставитися до режиму харчування – в день ви повинні приймати їжу 5-6 разів невеликими порціями. То ж на роботі намагайтеся їсти хоча би тричі на день. Ретельно пережовуйте їжу, щоб додатково не подразнювати слизову оболонку великими шматками їжі. На час лікування забудьте про фаст-фуд, міцні чаї, каву, алкоголь, сіль та прянощі. Втім, лікар сам припише вам дієту, яка допоможе здолати хворобу. Їжа не повинна бути занадто холодною чи гарячою, відповідно, якщо збираєтеся випити якийсь трав’яний чай, почекайте, поки він достатньо охолоне, а якщо дістаєте їжу з холодильника, дайте їй час нагрітися або розігрійте у мікрохвильовці.

 

На жаль, часто гастрит є невід’ємним атрибутом офісного життя.

 

Якщо ж з вашим шлунком усе гаразд, але часу на себе як завжди не вистачає, то слід пам’ятати, що набагато легше запобігти захворюванню, трохи скорегувавши свою поведінку та спосіб життя, аніж потім довго лікуватися.

Профілактика гастриту – це насамперед раціональне, системне харчування, не зловживайте смаженими, гострими, кислими та жирними стравами. Якщо поблизу немає кафе чи ресторану, прокиньтеся раніше, щоб зготувати обід на роботу та покладіть його в лоток. Обов’язково знаходьте час на здоровий сніданок та не вечеряйте надто пізно.

СТРЕС! СТРЕС! СТРЕС!

Хоч робота в офісі і здається багатьом легкою, адже у фізичному плані, вона абсолютно не складна, однак з психологічної точки зору – вона буває справжнім випробуванням. Іноді офісним працівникам здається, що легше працювати фізично, аніж брати на себе велику відповідальність у прийнятті рішень.

Однак не варто забувати, що постійний стрес на робочому місці не лише знижує ефективність роботи, а й може призвести до виникнення різноманітних хвороб. Є безліч способів підняти собі настрій та відволіктися від стресової ситуації на робочому місці – веселі відео, заспокійливий чай, музика, глибоке дихання, прогулянка у парку в обідню перерву

Дуже важливим фактором запобігання стресу є планування свого часу, адже якщо ви цілий місяць працювали в півсили а в кінці місяця мусите швидко виконати всі дедлайни, то, звісно, при такому перебігові подій стресу не уникнути. Тому якщо у вас є завдання на цілий місяць, ефективно розплануйте його виконання та не затягуйте зі здачею проекту.

 

Однак не варто забувати, що постійний стрес на робочому місці не лише знижує ефективність роботи, а й може призвести до виникнення різноманітних хвороб.

 

Важливим стресостійким методом є здоровий сон. Замість того, щоб перед тим як остаточно поринути в світ Морфея, гортати стрічку Фейсбуку чи інстаграму, ляжте раніше спати або прогуляйтеся.

Також по можливості намагайтеся лишати роботу на роботі, і якщо немає особливої необхідності не беріть невиконані завдання додому, адже це ваша особиста територія, де ви відновлюєтеся та набираєтеся сили.

Найрадикальнішою порадою є зміна місця роботи. Адже, якщо ви постійно нервуєтеся, відчуваєте емоційний дискомфорт та роздратування, задумайтеся над тим чи потрібна вам саме ця робота і чи розвиває вона вас як особистість, можливо, ви були б набагато ефективнішим працівником на іншій вакансії?

Здоров’я

Тим, хто наважився на безглютенову дієту

Опубліковано

а саме

Автор

Безглютенова дієта набирає популярності. Наприклад, в 2015 році у США люди витратили близько 4 мільярдів доларів на безглютенові продукти. Це в рази перевищує кількість людей, яким діагностовано целіакію чи алергію на глютен.

Аргументи такі, що глютен, буцімто, відкладається на стінках кишківника та погіршує його роботу, бо не розчиняється у воді, на безглютеновій дієті худнуть або просто почуваються добре і здоровіше.

Потрібно дізнатися більше про глютен, пише очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, а недавно писали і ми.

Глютен або клейковина – запасний білок.

Він міститься в зернах злаків, як-от, пшениці, ячменю, жита та всіх похідних продуктах, включно з булочками, батонами та пивом. Також глютен додають до ковбасних виробів, молочних продуктів, різних соусів (кетчупу та майонезу). Він надає цим продуктам густоти та в’язкості, тримає вологу та в деяких випадках не дає засохнути.

Глютен безпечний для більшості людей і добре засвоюється організмом. Якщо його купити окремо і просто з‘їсти, це не зашкодить 99% людей.

Але є 1% людей на планеті, яким їсти глютен справді дуже небезпечно. Це пов’язано з аутоімунною хворобою, яка зветься глютенова ентеропатія або целіакія.

Коли люди з діагнозом целіакії їдять глютен, їхня імунна система створює антитіла, які зокрема пошкоджують стінки кишківника. Це порушує всмоктування поживних речовин організмом.Як наслідок, людина не доотримує життєво необхідні елементи – залізо, фолієву кислоту, тощо. Людям з целіакією протипоказані навіть 150 міліграмів глютену.

Діагностувати целіакію можна лише аналізом крові на антитіла та біопсією.

Якщо діагноз підтвердиться, то тільки тоді можна “сідати” на безглютенову дієту.

В усіх інших випадках повністю відмовлятися від продуктів з глютеном та переходити їх замінники не лише не варто, але й шкідливо.

По-перше, люди, які відмовляються від всіх продуктів з глютеном, забирають у себе можливість їсти цільнозернові злаки – ті, що містять висівки з пшениці, вівса, ячменю, жита.

Вони забезпечують наш організм клітковиною, важливими вітамінами та поживними речовинами, як залізо, кальцій та білок.

По-друге, не існує науково-обґрунтованих досліджень, які підтверджують, що безглютенові продукти є корисними або ж допомагають втратити вагу людям без целіакії.

Адже глютен у безглютенових продуктах зазвичай замінюють вже справді шкідливим жиром і цукром.

У світі виробники безглютенових продуктів успішно використовують поширені міфи про глютен, щоб підвищити продажі.

Продовжити читати

Мода та Стиль

Зірка з “Усі жінки відьми” показала, як годує свою дитину

Опубліковано

а саме

Автор

Голлівудські акторки та моделі діляться світлинами, на яких годують грудьми дітей. Також такі фото прикрашають обкладинки глянцевих журналів.

Так пропагують життєву необхідність і користь для дитини. Своє селфі запостила Аліса Мілано, відома за роллю фібі у серіалі про чародійок.

До 7 серпня триває Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Його проводять з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Акцію започаткували 1990 року після Інночетійської декларації ВООЗ і ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону, заохочення й підтримку грудного вигодовування.

Грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, безпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі).

Позитиви маминого молока

 • завжди стерильно чисте, потрібної температури;
 • містить антитіла, підвищує імунітет;
 • змінює склад залежно від віку дитини й часу доби, тому малюк завжди отримує саме те, що йому треба;
 • містить кальцій, що легко засвоюється;
 • зменшує ризик появи карієсу;
 • покращує настрій завдяки вмісту ендорфінів, заспокоює малюка;

Багато жінок набирають зайву вагу під час вагітності, і дуже переживають з приводу недостатнього зниження ваги після пологів. Грудне вигодовування потребує значної кількості енергії. Зайва вага матері починає зазвичай «танути» без жодних зусиль до дев’ятого – одинадцятого місяця життя дитини, якщо вона продовжує годувати його грудьми.

Для мам природний спосіб вигодовування не менш необхідний. У нього безліч переваг: починаючи зі швидшого відновлення у післяпологовий період і закінчуючи профілактикою раку грудей та економією сімейного бюджету.

 

У Німеччині, за статистикою, середня тривалість грудного вигодовування – 6,9 місяця. До 9 місяців годують грудьми 21% жінок, до року – 9%, до 2-х років – менше від 1%.

У Швеції до грудного вигодовування ставляться позитивно або нейтрально. Тут вважають, що грудне вигодовування немовляти – це вибір матері. Годують грудьми переважно до 1 року.

В Австралії, згідно з офіційною статистикою, 83% дітей у віці 1 місяць отримують грудне молоко (перебувають винятково на грудному або на змішаному вигодовуванні); 30% дітей отримують грудне молоко до 1-го року; і 5% матерів годують дітей до 2-х років.

У Франції, Греції, Португалії та Італії грудне вигодовування мало розповсюджене. Частою причиною цього є маленька відпустка з догляду за дитиною (до 4 місяців), агресивні реклами сумішей та суспільна прийнятність штучного вигодовування.

Продовжити читати

Здоров’я

Як змінюється жіночий голос після пологів

Опубліковано

а саме

Автор

Вчені зібрали записи голосів піддослідних і виявили, що після народження дитини голос жінки стає нижче на півтора-два тони, пише Sciencedirect.

У жінок голос стає на три-чотири півтони нижче під час клімаксу, а протягом репродуктивного періоду злегка підвищується в період овуляції. Попередні дослідження навіть показали, що в цей час, коли зачаття найімовірніше, голос жінки подобається чоловікам більше.

Дослідники з університету Сассекса припустили, що гормональні зміни під час вагітності теж змінюють голос. З’ясувалося, що голос жінки стає трохи нижче після перших пологів і залишається низьким протягом першого року життя дитини, а потім повертається до норми.

Про те, що народження дитини впливає на голос, було відомо з розповідей матерів: так, співачка Адель стверджує, що тембр її голосу змінився після пологів у 2012 році, і тільки через п’ять років почав ставати таким же, як до вагітності.

Попередні роботи на цю тему обмежувалися виміром висоти голосу однієї і тієї ж жінки на різних стадіях вагітності. Або ж порівнювали вокальні характеристики різних груп жінок – вагітних і не вагітних; цього було недостатньо для того, щоб виявити невеликі індивідуальні коливання тембру; до того ж вимірювання в попередніх дослідженнях проводилися тільки до пологів.

Для нового дослідження вчені зібрали величезний архів – 600 аудіозаписів голосів сорока жінок, 20 з яких народжували хоча б один раз і 20 тих, хто не народжуваув жодного разу.

Для кожної учасниці дослідження зібрали архів інтерв’ю і записів співу, даних протягом п’яти років, під час і протягом п’яти років після вагітності. Потім зібрану базу даних проаналізували за допомогою програми для аналізу аудіозаписів Praat.

Вчені виявили, що відразу після пологів середній і найнижчий тон стає нижчим в середньому на 14 герц (1,3 півтони); крім того, найвища нота, яку може взяти жінка, стає нижче на 44 Гц (2,2 півтони); ці зміни зберігаються протягом приблизно 12 місяців, після чого голос повертається до показників до вагітності.

У контрольній групі, що складалася з жінок, які ніколи не мали дітей, таких коливань не виявилося.

Вчені не знають, яким є механізм зниження голосу після вагітності, проте припускають, що це явище пояснюється зміною концентрації в крові гормонів тестостерону, естрогену і прогестерону; цими ж флуктуаціями пояснюється зміна голосу протягом менструального циклу.

Можливо також, що зміни в роботі відділів мозку, що відповідають за моторні і сенсорні функції, побічно впливають на рухи гортані – і, відповідно, на голос.

Продовжити читати
Advertisement

В тренді