Connect with us

Здоров’я

Зрозуміти жіночий організм: онлайн-календар «Solomia Today»

luchanka

Опубліковано

а саме

Нещодавно в Україні з’явився новий корисний стартап для жінок – онлайн-календар, який розповідає про те, що відбувається з організмом жінки під час циклу. Проект «Solomia Today» допомагає зрозуміти чому у конкретний день жінка поводиться саме так, що відчуває і чого хоче найбільше, усе це підкріплюється фізіологічними поясненнями.

Про те як користуватися цим календарем і чому він може полегшити життя не лише жінці, а й її коханому розповіла авторка ідеї Марія Леоненко, – інформує На часі.

ЧОМУ ПРОЕКТ САМЕ ПРО ЖІНОЧІ ЦИКЛИ

— Схема циклів і передменструального синдрому цікавила мене завжди, бо я сама страждала від таких проблем, як зміни настрою. Перший поштовх до пошуку інформації у цій сфері я відчула, коли мені було 15 років. Пам’ятаю, як мене виводили з кабінету хімії час іспиту під руки. Тоді мене відпоювали чорним чаєм з цукром у медпункті, а я думала: «Боже, що зі мною трапилося?!» Протягом мого життя це часто повторювалося, що наштовхнуло мене на думку створити «Solomia Today».

В той момент я займалася створенням презентацій для компаній — структуруванням інформації, аби подати її красиво і зрозуміло. Люди не люблять читати лонгріди, тому їм краще показувати: чи то у форматі інфографіки, чи у невеликих відео. І мені подобалося це. Я брала величезний лонгрід, вичитувала його і робила якусь прикольну штуку, наприклад, PDF-журнали.

Згодом я почала працювати в стартапі, пов’язаному з піклуванням про своє здоров’я та турботою про себе. Тоді я почула багато нового від лікарів та від моїх знайомих, які у свої 25 років приймають гормональні препарати. Поступово я дізнавалася такі деталі, що деякі жінки, наприклад, блокують свої найкращі яйцеклітині всередині, а за кілька років, коли плануватимуть вагітність, вони використовуватимуть саме ці, збережені ще 5 років тому, яйцеклітини. Я і не знала, що так можна робити. Тоді я почала вивчати ці питання, пов’язані з генетикою: ого, то скільки ж в нас всього яйцеклітин? Як зрозуміти, яка з них буде дефектною, а яка — ні? Як виглядає яйцеклітина? Куди вона виходить в день овуляції?

Я подумала, що це дивно: мені 28 років, а я досі цього не знаю. Я відчула, чого маю прогалину саме в знаннях жіночого організму.

Вивчаючи ці питання, в інтернеті я знайшла статтю, де дуже «криво» описано те, що відбувається з організмом жінки кожного дня протягом циклу.  Я показала цю статтю фахівцям, і вони сказали, що це — маячня. Я захотіла її переписати і випустити у форматі PDF-журналу, аби розповісти іншим дівчатам і довідатись щось нове для себе.

ЧОМУ УКРАЇНКИ МАЛО ЗНАЙОМІ З ОСОБЛИВОСТЯМИ СВОГО ОРГАНІЗМУ

Збирати інформацію я почала з дієтолога: дівчат, насправді, більше турбує стан шкіри, а це напряму пов’язано з харчуванням. Згодом я зрозуміла, що в людей є потреба в інформації, бо вони недостатньо знають про власний організм. І це проблема: в українців та українок немає звички піклуватися про себе, бо в Україні роками не культивували піклування та догляд за собою. Така тенденція існувала в більш комерційно налаштованих спільнотах, представники яких носили шуби з соболя. Хоча там були свої «перегини», як-от захоплення пластичною хірургією. А от просто виглядати здоровою і природньою було доступним лише для спортивних тренерів та дієтологів.

Наших людей спантеличує, коли приходять до лікаря і кажуть: «В мене все добре, але я хочу почуватися ще краще». Реакція: «Може, тобі до психолога краще піти?»

Українці не замислюються у 25 років, як вони виглядатимуть у 60. В її уяві, 60 років – це інша, незнайома людина. В Китаї з давніх-давен відомо, що класний лікар – це той, хто попереджує хвороби, а не лікує їх. Я так розумію, що це пов’язано з намаганням зробити людей витривалішими та продуктивнішими. Чим довше ти думаєш, що тобою все гаразд – тим довше ти працюєш на заводі, менша перервність праці і пізніше йдеш на пенсію.

Зараз ця тенденція наростає, але, все ж таки, досі немає активного запиту, бо економічні показники нашої країни фактично не дають можливості витрачати  гроші на піклування про себе.

Чесно кажучи, Solomia Today з’явилася трошки раніше, ніж вона стане дійсно масово необхідною, — тому зараз про проект пишуть як про «революційний». Я розумію, що найбільший попит з’явиться приблизно за рік після того, як ми запустимо бота у Telegram, тому що, як мені здається, тоді люди фінансово зможуть бути уважнішими до свого здоров’я.

ХТО СКЛАДАВ ПОРАДИ НА КОЖЕН ДЕНЬ ЦИКЛУ

Ці поради писали низка лікарок, які були зі мною в команді: гінеколог, клітинний біолог, дієтолог, сексолог, спортивна тренерка. 5 тем від 5 спеціалісток зводила докупи одна копірайтерка.

 «SOLOMIA TODAY» ЯК ЗАСІБ НАЛАГОДИТИ СТОСУНКИ

Мета мого календаря – познайомити жінку з самою собою. Але є ще друга мета, про яку я рідко говорю, але вона є. Насправді, основою Solomia є налагодження стосунків у парі. Люди один одного реально не розуміють, але дуже намагаються.

Коли, наприклад, настрій в дівчини меланхолічний, а хлопець не розуміє: «Іноді ти нормальна, а іноді ти взагалі як чужа. Може в тебе демони вселилися?».І вона починає думати, що в неї дійсно є якісь проблеми, починає шукати в собі психологічну причину. І було б значно легше, якби дівчина могла одразу пояснити, що саме відбувається з її поведінкою і сигналізувати про це.

TELEGRAM-БОТ ЯК ПІДКАЗКА ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

Оскільки я бачу, що тренд лише наростає, то ми вирішили розвивати наш проект через прості канали, доступні всім. І для цього підходить Telegram: бот питає, який в тебе день циклу і яку тему ти хочеш дослідити про себе – спорт, харчування чи секс? Далі бот підхоплює твій запит — і наступного ранку він сповіщає тебе інформацією про сьогоднішній твій день циклу і стан здоров’я.

Якщо ти хочеш поділитися зі своїм хлопцем/чоловіком цією інформацією – ти можеш переслати йому будь-яку частину, а не всю інформацію цілком (бо інформація про фолікул і інші фізіололічні моменти їх не надто цікавлять). Їм цікавіше зрозуміти, в якому настрої сьогодні його жінка і як з нею краще спілкуватися.

Це, звісно, не можна вважати «інструкцією з управління жінкою», бо в кожної людини є особливості, але всіма дівчатами певною мірою керують гормони.

Наприклад, в однієї дівчини високий рівень прогестерону – вона буде як іспанка, дуже експресивною. В іншої прогестерон буде понижений – тоді вона може бути апатичною і плакатиме. І цей приклад – лише рівень одного гормону, в той час як їх існує декілька.

ПРО УКРАЇНСЬКЕ ПОХОДЖЕННЯ SOLOMIA TODAY ТА РІЗНИЦЮ З ЇЇ АМЕРИКАНСЬКИМИ АНАЛОГАМИ

Для мене цей проект був близьким і дуже особливим, тому хотілося дати йому жіноче ім’я, а не просто My Cycle Today – це чистий американізм, який нам не притаманний. До того ж, семантика ім’я Соломія – «тільки моя», — тобто щось персональне, що відбувається лише зі мною.

Це слово містить в собі розуміння того, що проект – жіночий, і водночас це – українська назва, яка підкреслює, що це зроблено в Україні для наших жінок.

Якщо, наприклад, глянути на те, що пишуть в подібних мобільних додатках для американок, то от що ми побачимо: «Будь бадьорою, навіть якщо тобі поган». Мені це не надто до душі, бо якщо я хочу сьогодні вбивати своїх ворогів у 28 день циклу, як Серсея Ланністер – то робитиму це, розуміючи, що я сама несу відповідальність за наслідки.

Навіть якщо застерігатимуть пити каву в кінці циклу, бо матимете проблеми з метаболізмом – я це знаю, але я хочу каву, тому я беру відповідальність. І так багато жінок робить, бо вони тестують себе, проводять експерименти, згодом розуміють, що поради дійсно працюють. І з часом вони лише вчитимуться піклуватися про себе, бо в нашій культурі немає такого поняття, як превентивні методи – просте підтримування здоров’я протягом життя.

Продовжити читати
Advertisement

Здоров’я

Тим, хто наважився на безглютенову дієту

slavasavosh

Опубліковано

а саме

Автор

Безглютенова дієта набирає популярності. Наприклад, в 2015 році у США люди витратили близько 4 мільярдів доларів на безглютенові продукти. Це в рази перевищує кількість людей, яким діагностовано целіакію чи алергію на глютен.

Аргументи такі, що глютен, буцімто, відкладається на стінках кишківника та погіршує його роботу, бо не розчиняється у воді, на безглютеновій дієті худнуть або просто почуваються добре і здоровіше.

Потрібно дізнатися більше про глютен, пише очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, а недавно писали і ми.

Глютен або клейковина – запасний білок.

Він міститься в зернах злаків, як-от, пшениці, ячменю, жита та всіх похідних продуктах, включно з булочками, батонами та пивом. Також глютен додають до ковбасних виробів, молочних продуктів, різних соусів (кетчупу та майонезу). Він надає цим продуктам густоти та в’язкості, тримає вологу та в деяких випадках не дає засохнути.

Глютен безпечний для більшості людей і добре засвоюється організмом. Якщо його купити окремо і просто з‘їсти, це не зашкодить 99% людей.

Але є 1% людей на планеті, яким їсти глютен справді дуже небезпечно. Це пов’язано з аутоімунною хворобою, яка зветься глютенова ентеропатія або целіакія.

Коли люди з діагнозом целіакії їдять глютен, їхня імунна система створює антитіла, які зокрема пошкоджують стінки кишківника. Це порушує всмоктування поживних речовин організмом.Як наслідок, людина не доотримує життєво необхідні елементи – залізо, фолієву кислоту, тощо. Людям з целіакією протипоказані навіть 150 міліграмів глютену.

Діагностувати целіакію можна лише аналізом крові на антитіла та біопсією.

Якщо діагноз підтвердиться, то тільки тоді можна “сідати” на безглютенову дієту.

В усіх інших випадках повністю відмовлятися від продуктів з глютеном та переходити їх замінники не лише не варто, але й шкідливо.

По-перше, люди, які відмовляються від всіх продуктів з глютеном, забирають у себе можливість їсти цільнозернові злаки – ті, що містять висівки з пшениці, вівса, ячменю, жита.

Вони забезпечують наш організм клітковиною, важливими вітамінами та поживними речовинами, як залізо, кальцій та білок.

По-друге, не існує науково-обґрунтованих досліджень, які підтверджують, що безглютенові продукти є корисними або ж допомагають втратити вагу людям без целіакії.

Адже глютен у безглютенових продуктах зазвичай замінюють вже справді шкідливим жиром і цукром.

У світі виробники безглютенових продуктів успішно використовують поширені міфи про глютен, щоб підвищити продажі.

Продовжити читати

Мода та Стиль

Зірка з “Усі жінки відьми” показала, як годує свою дитину

slavasavosh

Опубліковано

а саме

Автор

Голлівудські акторки та моделі діляться світлинами, на яких годують грудьми дітей. Також такі фото прикрашають обкладинки глянцевих журналів.

Так пропагують життєву необхідність і користь для дитини. Своє селфі запостила Аліса Мілано, відома за роллю фібі у серіалі про чародійок.

До 7 серпня триває Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Його проводять з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Акцію започаткували 1990 року після Інночетійської декларації ВООЗ і ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону, заохочення й підтримку грудного вигодовування.

Грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, безпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі).

Позитиви маминого молока

  • завжди стерильно чисте, потрібної температури;
  • містить антитіла, підвищує імунітет;
  • змінює склад залежно від віку дитини й часу доби, тому малюк завжди отримує саме те, що йому треба;
  • містить кальцій, що легко засвоюється;
  • зменшує ризик появи карієсу;
  • покращує настрій завдяки вмісту ендорфінів, заспокоює малюка;

Багато жінок набирають зайву вагу під час вагітності, і дуже переживають з приводу недостатнього зниження ваги після пологів. Грудне вигодовування потребує значної кількості енергії. Зайва вага матері починає зазвичай «танути» без жодних зусиль до дев’ятого – одинадцятого місяця життя дитини, якщо вона продовжує годувати його грудьми.

Для мам природний спосіб вигодовування не менш необхідний. У нього безліч переваг: починаючи зі швидшого відновлення у післяпологовий період і закінчуючи профілактикою раку грудей та економією сімейного бюджету.

 

У Німеччині, за статистикою, середня тривалість грудного вигодовування – 6,9 місяця. До 9 місяців годують грудьми 21% жінок, до року – 9%, до 2-х років – менше від 1%.

У Швеції до грудного вигодовування ставляться позитивно або нейтрально. Тут вважають, що грудне вигодовування немовляти – це вибір матері. Годують грудьми переважно до 1 року.

В Австралії, згідно з офіційною статистикою, 83% дітей у віці 1 місяць отримують грудне молоко (перебувають винятково на грудному або на змішаному вигодовуванні); 30% дітей отримують грудне молоко до 1-го року; і 5% матерів годують дітей до 2-х років.

У Франції, Греції, Португалії та Італії грудне вигодовування мало розповсюджене. Частою причиною цього є маленька відпустка з догляду за дитиною (до 4 місяців), агресивні реклами сумішей та суспільна прийнятність штучного вигодовування.

Продовжити читати

Здоров’я

Як змінюється жіночий голос після пологів

slavasavosh

Опубліковано

а саме

Автор

Вчені зібрали записи голосів піддослідних і виявили, що після народження дитини голос жінки стає нижче на півтора-два тони, пише Sciencedirect.

У жінок голос стає на три-чотири півтони нижче під час клімаксу, а протягом репродуктивного періоду злегка підвищується в період овуляції. Попередні дослідження навіть показали, що в цей час, коли зачаття найімовірніше, голос жінки подобається чоловікам більше.

Дослідники з університету Сассекса припустили, що гормональні зміни під час вагітності теж змінюють голос. З’ясувалося, що голос жінки стає трохи нижче після перших пологів і залишається низьким протягом першого року життя дитини, а потім повертається до норми.

Про те, що народження дитини впливає на голос, було відомо з розповідей матерів: так, співачка Адель стверджує, що тембр її голосу змінився після пологів у 2012 році, і тільки через п’ять років почав ставати таким же, як до вагітності.

Попередні роботи на цю тему обмежувалися виміром висоти голосу однієї і тієї ж жінки на різних стадіях вагітності. Або ж порівнювали вокальні характеристики різних груп жінок – вагітних і не вагітних; цього було недостатньо для того, щоб виявити невеликі індивідуальні коливання тембру; до того ж вимірювання в попередніх дослідженнях проводилися тільки до пологів.

Для нового дослідження вчені зібрали величезний архів – 600 аудіозаписів голосів сорока жінок, 20 з яких народжували хоча б один раз і 20 тих, хто не народжуваув жодного разу.

Для кожної учасниці дослідження зібрали архів інтерв’ю і записів співу, даних протягом п’яти років, під час і протягом п’яти років після вагітності. Потім зібрану базу даних проаналізували за допомогою програми для аналізу аудіозаписів Praat.

Вчені виявили, що відразу після пологів середній і найнижчий тон стає нижчим в середньому на 14 герц (1,3 півтони); крім того, найвища нота, яку може взяти жінка, стає нижче на 44 Гц (2,2 півтони); ці зміни зберігаються протягом приблизно 12 місяців, після чого голос повертається до показників до вагітності.

У контрольній групі, що складалася з жінок, які ніколи не мали дітей, таких коливань не виявилося.

Вчені не знають, яким є механізм зниження голосу після вагітності, проте припускають, що це явище пояснюється зміною концентрації в крові гормонів тестостерону, естрогену і прогестерону; цими ж флуктуаціями пояснюється зміна голосу протягом менструального циклу.

Можливо також, що зміни в роботі відділів мозку, що відповідають за моторні і сенсорні функції, побічно впливають на рухи гортані – і, відповідно, на голос.

Продовжити читати
Advertisement

В тренді